Blogbejegyzésünkben összeszedtünk azokat a fontos pontokat, hogy hogyan készüljünk fel egy ERP váltásra, mik azok a pontok amiket érdemes átgondolni mielött ERP vásárlásba kezdünk.
Amennyiben cégénél az igény már felmerült valamilyen vállalatirányítási rendszer bevezetésére, fontos, hogy jól átgondolt döntést hozzon. Egy ilyen komplex rendszer bevezetése általában nagy feladat, így mielőtt elkezd a piacon megoldások után kutatni, érdemes néhány alapvető kérdést és igényt megfogalmazni. Mutatjuk, hogy melyek ezek!
Fontos, hogy vállalata munkafolyamatainak minőségével tisztában legyen, ezért érdemes megvizsgálni, hogy mely területeken érzi a legnagyobb hiányosságokat, vagy melyek azok a folyamatok, amelyek a legtöbb energiát, időt igénylik a mindennapok során. Ha ezekről listát ír, nagy valószínűséggel könnyebben tud majd választani a különböző vállalatirányítási rendszerek közül, valamint azok bemutatója alatt minden szükséges információt meg tud szerezni a szoftver potenciális szállítójától.
Priorizálja az igényeit, legyenek nélkülözhetetlen, fontos, és kevésbé lényeges szempontok, és ezek vállalatirányítási rendszerben való kezelhetőségétől függően hozza meg a döntést a kiválasztás során!
Gondoljuk át a következőket:
Próbáljunk fókuszálni a következő 5 évre legalább.
Nincs olyan, hogy rossz kérdés. A legfontosabb, hogy időben megkapja a válaszokat.
Egy vállalatirányítási rendszer bevezetését megelőző folyamatfelmérés a vállalat nagyságától, meglévő folyamatainak sokszínűségétől és mennyiségétől függően kisebb-nagyobb feladat lehet, de a befektetett idő és emberi erőforrás mindig megtérül. Ha jobban belegondolunk, még akkor is megéri ezeket elvégezni, ha a végén nem vezetünk be semmilyen ügyviteli rendszert, hiszen ezek a folyamatfelmérések alapul szolgálhatnak egy-egy szabályzat elkészítéséhez, vagy akár egy betanítási folyamat segítéséhez.
A fentiek alapján tehát érdemes minden folyamatot körültekintően felmérni, majd egy alapvetően olyan vállalatirányítási rendszert választani, amely folyamatosan fejlődik, bővíthető és modulokból épül fel. Ilyen ERP az Europroof vállalatirányítási rendszer is.
Az ERP-k, azaz az integrált vállalatirányitási rendszerek évtizedek óta a vállalati kultúra részei, ám egy modern megoldás értékét épp az mutatja meg, hogy folyamatosan változik, fejlődik, így minden felmerülő igényre biztosít megnyugtató megoldást.
A koronavírus-járvány következményei végérvényesen megmutatták, amit évek óta tudni lehetett: digitalizáció, online jelenlét és adattudomány nélkül képtelenség hosszú távon sikeres vállalkozást építeni 2022-ben.
Bezárások, látványos kereslethiány, bizonytalanság, illetve ezekre reagáló átgondolt, intenzív válságkezelés – ez jellemezte a hazai vállalkozásokat a koronavírus-járvány által uralt utóbbi időszakban. Összefoglaltuk, mi okozta a legnagyobb gondot a piaci szereplőknek.